Szóval, van három napod Santorinire? Kevés, de ha ügyes vagy, elég. Itt van neked egy okos, bevált útiterv, amit már sokan végigcsináltak és senki nem halt bele. Csomagold be a napszemüveged, a fényképeződet, és a pénztárcád (mert Santorini nem a hátizsákos hippik menedéke). De ha tudod, mit akarsz, nagyon megéri. A Santorini 3 nap alatt (teljes útiterv) itt következik:

📍 Első nap: Fira, Firostefani, Imerovigli – a kaldera koronái
Reggel landolsz vagy megérkezel a komppal? Akkor irány egy jó reggeli Firában, de ne dőlj be az első képeslap-árus melletti helynek. Menj fel kicsit, ülj ki valahova, ahonnan már látod a kalderát, és kezdj azzal, hogy csak ülsz és nézel. Megéri.
Pró tipp: a templom előtt találsz egy pici teret, ahol a padok is vannak. Onnan is szuper a kilátás, de ha lesétálsz a lépcsőn, találsz még jobb helyeket.

Délelőtt:
- Barangolj Firában: apró utcák, kupolák, folyamatos „Jézusom, de szép!” érzés.
- Ugorj be a Museum of Prehistoric Thera-ba, ha már 35 fok van és egy órát hűsölnél kultúrával. (Nem kötelező, de elmondhatod, hogy „voltál múzeumban is”.)

Dél körül: Irány észak!
- Sétálj el Firostefanin át Imerovigliig – ez kb. 30-40 perc, de minden perc fotót ér. Közben gyönyörű panoráma van, ha a kaldera szélén lévő panorámaúton sétálsz.
- Imerovigli Santorini egyik legszebb panorámája. Ha hajlandó vagy még mászni, menj fel a Skaros sziklára. (Tériszonyosok és flip-floposok most lapozzanak.)

Este:
- Vacsorázz Imerovigliben – romantikus, de nem tömeges.
- A naplemente innen is gyönyörű, nem kell Oiába verekedned magad. A legszebb naplementék Santorinin szerintem itt vannak.
👉 Tipp: Foglalj szállást Imerovigliben! Gyönyörű a kilátás és olcsóbb, mint Oia.

📍 Második nap: Oia és a vulkán (igen, kettő egyben)
Reggel:
- Korán kelés, mert Oiába nem mehetsz 10-re. Ha reggel 8 és 9 között vagy ott még nem lesznek kényelmetlenül sokan. A többség fél 11 körül ér oda, érdemes őket megelőzni.
- Sétálj az utcákon, fotózd le az összes kék kupolát. Igen, azokat is, amiket már hatszor. Megérted, amikor ott vagy. 🙂

Arra számíts, hogy a nagy érdeklődés miatt a lenti kis utcácskák már le vannak zárva és csak akkor mehetsz le oda, ha ott foglaltál szállást. Érdekes módon, ha nem „full panorámás” szállást foglalsz, akkor nem csillagászati az áruk, tehát érdemes szétnézni a kínálat között és IDŐBEN foglalni mert lemaradsz a legjobbakról.

Délelőtt 11 körül:
- Menj vissza Firába, mert jön a vulkános kaland. Itt foglalj egy fél napos hajós túrát a Nea Kameni vulkánhoz, Thirassiához, és a forró, kénes forrásokhoz.
👉 Tipp: Itt tudod lefoglalni a vulkántúrát

Este:
- Ha van erőd, térj vissza Oiába naplementére, vagy maradj Firában és élvezd az esti pezsgést.
- Vacsora Firánál, egy tengerre néző teraszon – van választék, csak ne felejts asztalt foglalni. (A Zafora évtizedek óta (!) jó hely és onnan a kilátás is csodás, ráadásul többszintes már az étterem. A felvonó mellett találod.)

📍 Harmadik nap: Pyrgos, strand és búcsú
Pyrgos szerintem Santorini egyik legszebb települése. Egyrészt jó magasan van, ezért a kilátás is szuper onnan, másrészt pedig oda sokkal kevesebben mennek el, mint Oiába vagy Firába. Pyrgosban is megtalálsz mindent, ami érdekes lehet: szuper szállások, remek éttermek és nagyobb nyugalom. menet közben ide pedig kifejezetten érdemes betérni.

Délelőtt:
- Bérelj autót vagy robogót ELŐRE (igen, itt tényleg érdemes!), és menj le Pyrgosba. Ez a legmagasabban fekvő falu, és ha eddig azt hitted, láttál szépet, nos… még nem.

Kora délután:
- Csússz le a tengerpartra. Irány Kamari, Perissa vagy Vlychada – fekete homokos strand, nem az a képeslap-színű, de cserébe sokkal lazább és kevésbé művi.
- Valamelyik tengerparti étteremben egyél valami frisset, egyszerűt, halat, helyit. Érdemes a fava babot megkóstolni, és ne feledkezz meg a helyi borokról sem, a Vinsanto bor (ez egy desszertbor) kihagyhatatlan!

Késő délután / este:
- Vissza a szállásra, zuhany, utolsó fotók a kilátásról.
👉 Tipp: Itt tudsz transzfert foglalni a reptérre, itt pedig ÉRDEMES előre foglalni az autót mert elmúltak a szép idők, amikor ha odasétáltál az autóbérlős céghez, tudott adni azonnal autót 🙁 Foglalj előre!

🎒 Extra tippek, amiket csak a helyiek vagy a megszállottak tudnak:
- Naplemente nézéshez menj egy privát rooftop bárba. Akkor is, ha csak egy limonádét iszol – megéri.
- Térkép: Itt letöltheted a saját útiterv-térképemet Google Maps-re
- Szállásfoglalásnál mindig nézd meg, van-e kilátás – sok szállás „caldera view”-nak hazudja a szomszéd tetőjét. Itt egy hosszabb poszt néhány évvel ezelőttről, ahol elmesélem a helyi „ügyes” praktikákat, hogyan vernek át.
🧭 Hova foglalj?
Bookingon ajánlott szállások:
- Budget: Villa Soula – központi, de csendes
- Középkategória: Katikies – Imerovigli, szuper panoráma
- Luxus: Canaves Oia Suites – ha nem nézed az árcédulát
Szuper élmények Santorinin:
- Fél napos vulkántúra + források
- Naplemente vacsorával egy katamaránon (kihagyhatatlan!)
- Borkóstoló transzferrel és naplementével
Santorini 3 nap alatt – térképen
Ha 3 napod van Santorinire, ennyi fér bele, de ez elég lesz ahhoz, hogy veled maradjon örökre ez a sziget, és egy év múlva már azt számolgasd, mikor jöhetsz vissza. De akkor már 5 napra, ugye?
Santorini 3 nap alatt – egy másik útiterv picit részletesebben.